Postaw na pewność siebie!

Postaw na pewność siebie!

  -----   

To nie tajemnica że kochamy zapachy, ale czy wiecie że mają one niemały wpływ na nasze zachowanie i nastrój?

Daniellle Fleming, ekspert z zakresu zapachów twierdzi że potrafią nas uszczęśliwić, zrelaksować, dodać nam pewności siebie, zmienić nasze emocje a nawet sprawić że poczujemy się sexy. Bazując na badaniach przeprowadzonych wśród kobiet okazało się że 90 % z nich twierdzi że ‘ubrana’ w zapach czuje się bardziej pewna siebie niż kiedy nie używa perfum.

Wynika to z faktu iż nasz zmysł powonienia jest bezpośrednio połączony z układem limbicznym który reguluje nasze zachowania emocjonalne takie jak euforia, przyjemność i ma wpływ na naszą motywację!

Niestety, nie istnieje (jeszcze!) ten jeden jedyny uniwersalny zapach który wprowadzi nas w idealny nastrój każdego dnia. Wszystko to dlatego że nasza więź emocjonalna z konkretnymi zapachami jest bardzo indywidualna. Często nasze przekonania czy uprzedzenia gromadząc się przez lata ukształtowały nasz osobisty i wyjątkowy gust zapachowy a co za tym idzie nie ma tutaj miejsca na standard czy wzór.

Jednak nic straconego! Zapach to potężny oręż który możemy wybrać sami. Przywołując wspaniałe chwile, zwycięskie czy po prostu wyjątkowe, często towarzyszy im zapach. Dlaczego więc nie skorzystać z tej ‘pamięci’?

Drogi czytelniku, jeśli masz na półce zapach który przemawia do Ciebie, łączysz go z przyjemnymi chwilami to zaprogramuj swój dzień już od rana! Odtwórz uczucie tej pewności siebie i siły. Bądź reżyserem. Baw się zapachami. Wybierz taki który wprowadzi Cię w określony nastrój i działaj!